بازی های کامپیوتری با ویپ ( VoIP ) - دانشنامه فارسی ویپ

بازی های کامپیوتری با ویپ ( VoIP )

در این مقاله می‌خواهیم به بررسی بازی‌های گروهی با استفاده از ویپ بپردازیم. امروزه ایجاد ارتباط بین انسان ها خود امری اساسی تلقی می شود که با نگاهی کوتاه به برنامه هایی مانند Facebook و دیگر شبکه های اجتماعی می توان به این اصل پی برد. امروزه دنیای ما بدون ارتباطات از هر نوعی صوتی تصویری حضوری غیر قابل توصیف است.

پس در هر جایی و مکانی هر انسانی نیاز به ارتباط را حس خواهد کرد. از این رو به یکی از مهمترین مزایای ویپ می پردازیم کودکی را مرور می کنیم به دنیای بازی خواهیم رفت و بازی های کامپیوتری با ویپ را بررسی خواهیم کرد.

 

سرچشمه بازی های گروهی و شروع استفاده از ویپ

حتما شنیده اید که بازی های آنلاین امروزی به شما اجازه خواهد داد که با دیگر بازیکنان به صورت آنلاین بازی کنید. در مقایسه با زمانی که کنسول هایی مانند آتاری ( Atari ) و نینتدو ( Nintendo ) فقط به دو بازیکن اجازه میداد که بر روی یک دستگاه با یک دیگر بازی کنند. موضوع بازی آنلاین به طور قطع یک دستاورد مهم تلقی می شود.

بازی گروهی خانگی که معمولا بر روی یک نمایش گر در خانه با بازیکنان دیگر در جاهای دیگر اجرا می شوند به بازیکنان اجازه می دهد در هر جای دنیا با یک دیگر در بازی مورد علاقه شان بازی کنند یا به رقابت بپردازند. اولین بازی انلاین با سگا در دسترس بود وقتی که SegaNet در سال 2000 روی کار آمد. ولی بنا به دلایل متعدد این سیستم شکست خورد. که بعد ها با ارائه کنسول های PS2 و XBOX این امکان فراهم شد گرچه شبکه منحصر به فردی مانند PlayStation Network و یا Xbox Live وجود نداشت.

همچنین برای اتصال به اینترنت نیاز به سخت افزار هایی مانند مودم ها بود. اما این امکان وجود داشت تا با کسانی که بازی را داشتند به صورت انلاین بازی کرد و حتی با استفاده از ویپ تماس برقرار کرد. VoIP بدون اینکه نیاز باشد کار خود را در صنعت کنسول های بازی آغاز کرد. در آن زمان کسانی که بازی های آنلاین کامپیوتری انجام میداند از پیام های متنی برای ایجاد ارتباط استفاده میکردند اما مشکل اینجا بود که کنسول ها صفحه کلیدی برای نوشتن نداشتند. ارتباط بین بازیکنان در بازی های Shooting امری حیاتی تلقی شده و باعث لذت بیشتر بازیکنان از تجربه بازی شان می‌شود.

 

ویپ ، مزیت یا نیاز ؟

امروزه و در هر بازی آنلاینی نیاز به ویپ احساس می شود به خصوص حالا که هم کیفیت ارتباط افزایش داشته است، هم قابلیت های بیشتری در غالب ویپ داریم. با روی کار آمدن شبکه هایی مانند Twitch بازیکنان ( البته به اصطلاح گیمر ها و افراد حرفه ای ) می‌توانند بازی خود را در اینترنت به اشتراک گذاشته تا دیگران ببینند و نظر بدهند و حتی از این راه کسب درآمد داشته باشند به طوری NINJA برترین گیمر حال حاظر دنیا فقط از این رسانه چیزی بالغ بر سالانه 6 میلیون دلار درآمد دارد. این موهبتی است که بازی های کامپیوتری با ویپ ( VoIP ) به او داده است.

اما یکی از مهمترین ارمغان های بازی های کامپیوتری با ویپ را می توان کمک شایان آن به پیشرفت و توسعه شرکت های تولید کننده بازی های کامپیوتری دانست شاید به طور قطع بتوان علت فراگیر شدن بازی هایی همچون ( Fortnite و Players Unknown BattleGround PUBG) را قدرت استفاده این بازی ها از سیستم های ویپ برای ارتباط بین بازیکنان دانست.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.