آموزش نحوه TDM CAPTURE از گیت وی های نیوراک Newrock - دانشنامه فارسی ویپ

آموزش نحوه TDM CAPTURE از گیت وی های نیوراک Newrock

در این مقاله آموزش نحوه TDM CAPTURE از گیت‌وی های نیوراک (Newrock) ارائه خواهد شد، با ما همراه باشید.

کارایی پارامتر Busy tone جهت قطع آنی خطوط، بعد از اتمام مکالمه می باشد. این پارامتر در کشورهای مختلف متفاوت است. استاندارد معرفی شده برای خطوط PSTN در کشور ایران برای این پارامتر در بازه زمانی 425 تا 500 میلی ثانیه می باشد.لازم به ذکر است که گیت وی های نیوراک سازگاری کامل با استانداردهای مخابراتی در نظر گرفته شده در کشور را دارند.برای همین منظور با تنظیم پارامترهای مربوط به on time و off time بر روی 500 میلی ثانیه در اکثر مناطق مخابراتی، Busy Tone بدون هیچ گونه مشکلی کار میکند. با این حال در برخی سناریوها به دلیل استاندارد نبودن پارامترهای مربوط به خطوط شهری مخابرات و یا بوق تحویل گرفته شده از خروجی سانترال های قدیمی،با مشکل مشغول ماندن خطوط FXO در گیت وی ها روبرو هستیم.در این حالت می بایستی پارامترهای busy tone تحویل گرفته شده از مخابرات یا سانترال های قدیمی را به دست آوریم تا با تطبیق گیتوی با سیگنال ورودی،مشکل را حل کنیم بدین ترتیب می بایستی از طریق منوی Tools/TDM capture در گیتوی  اقدام به capture گرفتن از مکالمه کنیم.

برای این منظور مطابق دستور العمل زیر عمل نمایید:

در ابتدا از منوی Tools بخش مربوط به TDM capture را انتخاب کرده، سپس یکی از پورت های FXO را انتخاب کرده و عملیات capture را start کرده و بعد از آن یک تماس با خط انتخابی برقرار کنید. بعد از گذشت 1 تا 2 دقیقه مکالمه را قطع نموده و سپس گزینه stop را زده و فایل دریافتی از گیت وی که با فرمت PCM می باشد را ذخیره نمایید.

نکته 1:در صورتی که از روش TRUNK برای برقراری ارتباط با سرور استفاده نموده اید و تمامی پورت های FXO را تحت عنوان یک اسم انتخاب نموده اید برای گرفتن capture می بایستی اسم پورت مورد نظر را تغییر داده و یک عدد مشخص برای آن در نظر بگیرید (مثلا 8000) در غیر این صورت عملیات capture به درستی انجام نخواهد شد.

نکته 2:به منظور بررسی فایل دریافتی می بایستی به مجموعه فارسی ویپ ارسال گردد. قبل از ارسال فایل با استفاده از نرم افزار های اجرا کننده فایل های PCM (مانند نرم افزار cool edit pro) از صحت و سالم بودن فایل capture شده ، مطمئن شوید. (تمامی مکالمه شما به انضمام صدای بوق مشغولی می بایستی در فایل ذخیره شده باشد)

نکته 3:بعد از بررسی فایل توسط کارشناسان مجموعه فارسی ویپ، اطلاعات مربوط به پارامترها در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می بایستی تغییرات را در منوی مربوطه اعمال نمایید. (در سری جدید گیت وی ها که شامل HX4E و MX8A می باشد این منو در قسمت Trunk>advanced و در سایر سری ها در منوی advanced>trunk می بایستی پارامترهای مربوط به busy tone one-time  و busy tone off-time را اصلاح نمایید).

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.