آموزش برقراری ارتباط بین الستیکس و مراکز تماس سخت افزاری نیوراک - دانشنامه فارسی ویپ

آموزش برقراری ارتباط بین الستیکس و مراکز تماس سخت افزاری نیوراک

مجموعه های مختلف برای راه اندازی سیستم تلفنی ویپ، از نرم افزار و سخت افزارهای متنوعی استفاده می‌کنند. یکی از راه‌های راه اندازی سیستم تلفنی ویپ، استفاده از الستیکس (Elastix) در کنار سخت افزارهای برند نیوراک بوده و در اینجا نیاز به برقراری ارتباط بین این نرم افزار و سخت افزارها احساس خواهد شد. برای برقراری ارتباط بین الستیکس و مراکز تماس سخت افزاری نیوراک با ما همراه باشید:

1- ابتدا وارد پنل وب الستیکس شده و یک Trunk مطابق با شکل زیر میسازیم.

2- سپس در Outbound route یک Route مطابق با شکل زیر میسازیم.همانطور که می بینید در کادر اول 5xx برای ارتباط با داخلی های مرکز تماس نیوراک و در خط بعد از .66 به منظور دسترسی به خط های شهری مرکز تماس نیوراک با پیش شماره 66 استفاده کرده ایم.

3- در این مرحله وارد پنل مرکز تماس نیوراک شده و در بخش Basic>Dialing Rule برای تماس های خروجی،پیش شماره به همراه حالت Routing را انتخاب می کنیم.

4- در بخش Multi-site میبایست مطابق با شکل زیر تنظیمات را انجام دهیم.

IP هر دو مرکز تماس را وارد میکنیم.در Extension prefix/ digits رنج داخلی های موجود در هر دو مرکز تماس به همراه تعداد ارقام آن را وارد میکنیم.شماره ارقام میبایست با علامت / از هم جدا شوند.

5- برای مسیر دهی تماس های خروجی نیز میبایست در بخش Advanced>routing یک Route مطابق با شکل زیر بنویسیم.

در خط اول تعیین کردیم که تماس های گرفته شده از داخلی های سرور به سمت خط شهری هدایت شوند و در خط دوم پیش شماره را از شماره اصلی حذف نموده ایم.در صورت نیاز به استفاده داخلی های الستیکس از خطوط شهری مرکز تماس نیوراک،میبایست پیش شماره 668 را قبل شماره مورد نظر اضافه کنند.

تذکر:در صورت نیاز به استفاده داخلی های الستیکس از خطوط شهری مرکز تماس نیوراک،میبایست از پیش شماره ای به غیر از 9 استفاده شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.